środa, 5 czerwca 2013

Feta na Rynku - Vive Targi Kielce przegonili deszcz

Byliście kiedyś na meczu Vive? Bo ja gdy poszłam na pierwszy zakochałam się od razu w teamie z Kielc.
Atmosfera jest nieziemska, a same mecze dostarczają tylu wrażeń, że nie ma tam miejsca na nudę tak jak w piłce nożnej (teraz czuję wzrok mężczyzn kiboli skierowany w moim kierunku).


Ale nie o tym mowa. Wczoraj na rynku odbyła się feta z okazji zdobycia trzeciego miejsca w Lidze Mistrzów przez Vive Targi Kielce. Jakoś dziwnym trafem "ceremonia" odbyła się bez grama deszczu, za co chwała, powiniśmy ich nazwać szamanami deszczu;) Feta jak feta, ale najbardziej podobało mi się, gdy Pan Świercz zachwalał zespół, a publiczność krzyczała: DOŁÓŻ SIĘ! DOŁÓŻ SIĘ! :) Wywołało to uśmiech na twarzy wicemarszałka, bo no w sumie co mógł innego zrobić? Przecież pod ziemię się nie zapadnie, choć miał na to jakieś 2 metry pod sceną ;)

Bo taka jest prawda, Korona nie zdobyła nigdy 3 miejsca na w rozgrywkach europejskich (to chyba, że się mylę), a stadiioooon jaki mają megawypasiony. Chłopaki z Vive grają coraz lepiej, podobno to był najlepszy sezon od kilkunastu lat, a tu hala na 4200 tysiące osób. I prawie na każdym meczu pęka w szwach.... Wstyd trochę....
Więc zamiast zainwestować, przyciągnąć kibiców z całej Polski i nasz kielecki rynek od razu by odżył, to mamy tylko zapowiedzi, że w 2014 coś tam będzie i że władze dają teren pod budowę..... Hmmm chyba mało jak na takie korzyści dla miasta jakie przynosi Vive i przynosiłoby gdyby była większa hala. Więc trzymam mocno kciuki, by za rok było już widać budowę, jeśli to tylko możliwe i oczywiście za chłopaków!

Spójrzcie co pisali o hali legionów kilka lat temu na wikipedii, no comment:

Plany rozbudowy

Władze miasta Kielce planują rozbudowę obecnego kompleksu (hala sportowa i stadion lekkoatletyczny) o pełnowymiarowy basen olimpijski o wymiarach 50 na 25 metrów wraz z trybunami mogącymi pomieścić co najmniej 1600 widzów. Towarzyszyłyby mu dwa małe baseny przeznaczone dla dzieci do nauki pływania oraz sauna i kompleks odnowy biologicznej. Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 60 milionów złotych. Powstał także pomysł, by za 20 milionów wybudować tuż obok kryte lodowisko, co pozwoliłoby na zmniejszenie kosztów późniejszego ich utrzymania (ciepło wytworzone przez agregaty do chłodzenia tafli lodowiska zostałoby wykorzystane do ogrzewania wody w basenie). Realizacja powyższych zamierzeń wraz z wykorzystaniem znajdującego się tuż za stadionem i halą kompleksu leśnego "Stadion Leśny" pozwoliłaby stworzyć ośrodek sportowy podobny do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

źr. zdjęcia: wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz