piątek, 31 stycznia 2014

Plebiscyt Kobieta Przedsiębiorcza - a co to w ogóle jest?

Zazwyczaj nie wypowiadam się w takich kwestiach. Ale tym razem postanowiłam zabrać głos. Chodzi o plebiscyt naszej kieleckiej słynnej gazety na literkę E :) Dokładnie mam na myśli Kobietę Przedsiębiorczą.

Najpierw powinniśmy się zastanowić kim jest ta kobieta przedsiębiorcza. Dla mnie to Pani która prężnie działa w danym regionie, w danej społeczności, wśród ludzi. Nieważne jaką działalność podejmuje, to osoba godna zaufania, która ma jakiś cel. Cel ten oczywiście konsekwentnie realizuje. To osoba, która jest dobrym pracodawcą, jeśli zatrudnia ludzi i potrafi ich zmotywować. To również Pani, która ma wpływ na różne decyzje, jest konsekwentna i decyzyjna.Jest aktywna, gdyż często uczestniczy w spotkaniach różnego rodzaju, potrafi doradzić i nie zadziera nosa. Musi również widzieć szanse, które się wokół niej pojawiają i umiejętnie je wykorzystać przekształcając w korzyści.

Szanuję działalność większości kobiet biorących udział w plebiscycie, ale raczej chodzi mi o samą formułę tego zestawienia. Jeśli ja miałabym się wypowiedzieć, to na pewno zmieniłabym kilka rzeczy. Według mnie powinien być troszkę inny podział. Nie na gminy, bo to trochę nie fair, że większość Pań pochodzi z Kielc i tu trudniej wygrać lecz na długość swojej działalności na przykład. Bo jak porównać młodą bizneswoman z ambicjami, do działającej od kilkunastu lat na rynku kobiety sukcesu z wielkimi osiągnięciami? Najnormalniej w świecie nie da się!


Ponadto moim skromnym zdaniem opisy szanownych Pań są jak pisane dość powierzchownie i nie w temacie. Co ma przedsiębiorczość do ilości dzieci albo posiadanie męża prowadzącego firmę? Albo hobby? Też ciężka sprawa, bardziej interesowałyby mnie realne osiągnięcia każdej z Pań. Nie suche słowa, że ktoś działa charytatywnie, tylko co dana kobieta zrobiła w ciągu roku. Wtedy plebiscyt ten zyskałby na wartości, a ludzie dowiedzieliby się czym Panie się zajmują. Bo samo bycie właścicielką firmy może być złudne, może wszelkie działania są zrzucane na pracowników, a Pani siedzi i pachnie wydając tylko polecenia ;)

Marzy mi się, by ten plebiscyt przekształcił się w coś na miarę odbywającego się w tym samym czasie konkursu Bizneswoman Roku, który organizuje Radio Pin. Zobaczcie sami: Bizneswoman Roku ale ku temu jeszcze długa droga, oczywiście jeżeli organizatorzy chcą cokolwiek zmieniać.

A jak na razie i tak zachęcę Was do głosowania na trzy Panie, które według mnie działają prężnie i zasługują na tytuł kobiety przedsiębiorczej:
Madzię Brojewską - bo jest młoda, odważna, uśmiechnięta i walczy o swoje. Ponadto prężnie rozkręciła swoją Agencję Hostess Catwalk. Miałyśmy okazję współpracować przy Miss Polce i wiem, że jest profesjonalistką w tym co robi.
Panią Beatę Oczkowicz - wiceminister obrony narodowej. Panią Beatę miałam okazję poznać poprzez zaproszenie jej na Wenusjanki. Jakoś tak poczułam, że nasza przygoda tak szybko się nie zakończy i miałam rację. Będzie się działo, ale to już niebawem. Cenię ją gdyż jest niezwykle otwarta na ludzi. Skromna a jednocześnie pewna czego chce i niezwykle sympatyczna.
Panią Elżbietę Szlufik - Pańtak - dyrektor i założycielkę instytucji, w której pracuję, czyli Kieleckiego Teatru Tańca. Krótko mówiąc taniec w Kielcach jest dzięki niej, możemy oglądać światowej jakości spektakle taneczne i podziwiać jej choreografie, które są naprawdę na wysokim poziomie. Tancerze dzięki pracy i charyzmie Pani dyrektor mają możliwość wyjazdów w najdalsze zakątki świata i kształcenia się na najwyższym poziomie, za co należy jej się wielki szacunek.
To na tyle w temacie plebiscytu, a ja tym czasem zmykam działać dalej i rozkręcać własną działalność!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz