niedziela, 31 marca 2013

Targi Pracy - niesamowite szkolenia zupełnie za free!

Targi Pracy organizowane przez Targi Kielce to chyba jedne z najliczniej odwiedzanych imprez przez Kielczan, poza studencką środą w Euforii - tam też są tłumy;).
A więc to duży pozytywny kram, bo:
- ludzie mogą bezpośrednio porozmawiać z pracodawcą, co jest ogromnym plusem
- każdy powinien złożyć kilkanaście aplikacji w ciągu kilku godzin, więc duża skuteczność działania
- przede wszystkim można skorzystać z wielu szkoleń oraz wykładów towarzyszących (choć szału nie było patrząc na ilość osób uczestniczących a szkoda).
I właśnie na takie spotkania wybrała się Piętka zgodnie z zasadą JAK DAJĄ TO TRZEBA BRAĆ :)  Szczególnie w pamięci pozostaną mi dwa wykłady:
1. Kolorowi ludzie
2. oraz opowieść Tadeusza Pęczka na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Pierwszy był wyjątkowo motywujący i odkrywczy a tym samym prosty i efektowny. Wskazywał jakim typem osobowości jesteśmy poprzez odpowiedź na kilka pytań. Ale to nie wszystko, każdemu typowi odpowiadał balonik w danym kolorze określającym charakter. Kwintesencją było odkrycie do której grupy ludzi należymy, by móc współgrać z innymi typami osobowościowymi. Bardzo przyjemnie spędzony czas, na pewno zapamiętam to szkolenie dłuuuuugo :)
Ale nic nie pobiło wystąpienia Pana Tadeusza Pęczka - jeżeli chcecie być świadomi na rynku pracy musicie kiedyś posłuchać tego człowieka. Opisując warunki pracy w EPRD pokazał słuchaczom, że nie tylko mobbing i wyzysk oraz marne pieniądze są standardem, ale że istnieją takie perełki jak właśnie jego firma, które inwestują w swoją kadrę. I tym wygrywają na rynku, bo przecież jak sam powiedział: "Ludzie są najważniejsi. Maszynę jak się zepsuje można naprawić, a jeśli człowiekowi się nie chce, to nic się nie poradzi choćby nie wiadomo jakie pieniądze mu się dało."
Nie będę zdradzać tego co mówił, bo to cenna i motywująca wiedza, niech to będzie zachęta do ruszenia się na wystąpienie, gdy padnie magiczne nazwisko Pęczek :)
Pomijając te wiedzę, można zgarnąć wiele gadżetów m. in. kochane przez wszystkich długopisy. Ciekawe miętuski z Urzędu Pracy:


Nietypowy notesik z portalu pracuj.pl:


6 komentarzy:

 1. Ja szukam pracy od września i znaleźć nie mogę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A chcesz żebym Ci pomogła szukać?? Mogę zrobić wyjątek i za free poszukać z Tobą, gwarantuje, że coś znajdziemy, ale potrzebuję otwartości i braku narzekania z Twojej strony :)

   Usuń
  2. oj nie spodziewałam się.. Gdzie Ci mogę opisać moją sytuację?

   Usuń
  3. Nie ma problemu, jeśli będą chęci, to ja zrobię co w mojej mocy. Napisz na mail, najlepiej z załączonym CV: paulina-pieta1@wp.pl

   Usuń
  4. Mam nadzieję, że teraz dojdzie :)

   Usuń