środa, 13 lutego 2013

Ot niespodzianka! Widok na autobusy z okna pracy + przystankowicze
No to świetnie! FANTASTICO! Ale niespodziewajkę mi przygotowali na dziś! Autobusy w Centrum, a raczej przy Centrum (parkingu Centrum), tego się najstarsi Kielczanie nie spodziewali. Wszystko zaczęło się tak:
Pewnego pięknego dnia podczas codziennego przeglądania prasy natknęłam się na artykuł dotyczący nowych tras autobusów, które rzekomo miały przejeżdżać przez Rynek. Ok, wszystko super, nawet się ucieszyłam. Pomyślałam nie będzie trzeba chodzić na IX Wieków, wsiadam pod pracą i heyaaaa do domu. Dla wyjaśnień: pracuję w szkole tańca, która ma siedzibę w p. Centrum, w żargonie młodzieżowym po prostu parking :) 
Ale to chyba byłoby za piękne..... Dzisiejsze wieści załamały mnie kompletnie. Trzy linie będą jeździć tuż przed moimi oczami z intensywnością co 20 minut. Będę Wam machać z pracy, więc spotted MPK będzie miał duże wzięcie ;)
Żarty żartami, ale nie wiem czy mam wymieniać wady nowej linii autobusów czy ostrzeżenia i zakazy dla mieszkańców Kielc :) Najlepiej to i to. A więc:

1. przystanek ma się znajdować między Urzędem a Parkingiem, hmmmmmm w bliżej nieokreślonym miejscu, czyli na całej długości:/ Co gorsza przystankowicze, jak to stwierdzili pomysłodawcy, będę mogli w czasie deszczu schować się pod dachem parkingu. Jak będzie? Pasażerowie z racji tego, że wejście do szkoły jest na rogu Leśnej i Urzędu Miasta, zrobią sobie poczekalnie na czerwonej kanapie, zakupując w dostępnym automacie kawkę, herbatkę  czy  nawet zupę grzybową i spędzając czas oczekiwania na autobus w ciepłej wygodnej, szkole. Tak będzie, daję sobie rękę uciąć!

2. WC za free! Już teraz często zdarzają się ciężkie przypadki. Wchodzi koleś i bez pytania, bez dzień dobry wbija się do łazienki, co lepsze wychodzi jak gdyby nigdy nic, ani dziękuję, ani do widzenia, ani pocałuj mnie.... Złapałabym za łeb i o ścianę!!!! A teraz jak zaczną tu przebywać przystankowicze, to już w ogóle Sodoma i Gomora, zrobi się WC za free! Chyba trzeba będzie zamontować kartę do łazienki.....
Jestem załamana! Nikt nie zwrócił na nas uwagi. Ale myśląc pozytywnie mam nadzieję, że Kielczanie okażą się kulturalni, wychowani oraz skromni i zapamiętają sobie iż:


1. darmowa toaleta znajduje się na Rynku za kwiaciarniami, zapraszam serdecznie
2. ludzie chcą w spokoju pracować ze swoimi klientami a nie przystankowiczami :)
3. informacja turystyczna, miejska czy jak tam zwał znajduje się na Pl. Artystów
4. szkoła tańca to nie dworzec.
Mam również nadzieję, że nie będę musiała wywieszać kartki z napisem: ZAKAZ WSTĘPU PRZYSTANKOWICZOM! :p
To chyba na tyle flustracji, miałam pisać pozytywnie, ale dziś wyjątek. Musiałam to gdzieś wypluć. Lepiej mi :D
Dziękuję, do usłyszenia!

4 komentarze:

 1. O nie , teraz to i mnie Pani przestraszyła. Myślę, że jeżeli okaże się, że ludzie nie potrafią się zachować należy po prostu użyć głosu ;). Mam jednak nadzieje, że żadnych nieproszonych gości się nie doczekamy. Myślę, że jeśli jacyś sie znajda a ja będę w pobliżu to istnieje gwarancja, ze więcej sie nie pokażą. Cóż przystankowicze wygodnisie, będzie wam musiał wystarczyć daszek parkingowy. Trzymajcie sie też z dala od drzwi wejściowych bo są one czułe i przy każdym ruchu sie otwierają. Szkoła wiec ma mieć zapewnioną hmm... Nietykalność. Jeżeli jednak sami nie doprowadzicie sie do porządku to zapewniam zrobię to ja, bądź co gorsza dla was p.Paulinka i p. Beatka. A nie chcecie zeby do akcji wkroczył p. Penkala . :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jakiś klient szkoły :) Więc czekam na pomoc anonima, to chyba, że nie będzie potrzebna miejmy nadzieję.... Pozdrawiam

   Usuń
 2. Parking jest miejski, więc pasażerowie powinni mieć dostęp do miejsca, gdzie mogą się zagrzać i załatwić potrzebę fizjologiczną. Miasto powinno zapewnić ogólnodostępną toaletę i poczekalnię. Zwłaszcza, że wc na Rynku zbyt duże nie jest, a chętnych ma sporo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parking to co innego niż szkoła tańca. Jeżeli miasto miałoby zapewnić, to ja zapraszam do toalety do Urzędu Miasta, bo szkoła niczemu nie winna i nikt nas nie pytał o zdanie w sprawie autobusów, więc dlaczego teraz mielibyśmy cokolwiek zapewniać pasażerom, to nie nasza działka.

   Usuń